PRU14: Khaled tanding Parlimen Pasir Gudang, DUN Permas

JOHOR BAHRU: Datuk Seri Mohamed Khaled Nordin akan bertanding di kerusi Parlimen dan Dewan Undangan Negeri (DUN) pada Pilihan Raya Umum Ke-14 (PRU14).
Menteri Besar kembali bertanding di Parlimen Pasir Gudang dan turut mempertahankan DUN Permas yang dimenangi beliau pada PRU13.
Pengumuman senarai nama calon Barisan Nasional (BN) negeri untuk bertanding pada PRU14 dibuat beliau di Ibu pejabat Umno Johor, di sini sebentar tadi.
Sementara itu, Umno Johor akan bertanding di 16 kerusi Parlimen dan 35 kerusi DUN, manakala MCA pula mempertaruhkan lapan kerusi Parlimen dan 15 kerusi DUN.
MIC pula satu kerusi Parlimen dan empat calon DUN, sementara Gerakan satu kerusi Parlimen dan dua kerusi DUN.
Johor mempunyai 26 kerusi Parlimen dan 56 kerusi DUN.
Berikut senarai calon BN bertanding untuk PRU14 bagi Parlimen dan DUN Johor;
P. 140 SEGAMAT
Datuk Seri Dr. S. Subramaniam
N. 01 BULOH KASAP
Datuk Zahari Sarip
N. 02 JEMENTAH
Chiam Yok Meng
P. 141 SEKIJANG
Datuk Haji Ayub Rahmat
N. 03 PEMANIS
Hoo Siaw Lee
N. 04 KEMELAH
Anuar Bin Abd Manap
P. 142 LABIS
Datuk Chua Tee Yong
N. 05 TENANG
Mohd Azahar Bin Ibrahim
N. 06 BEKOK
Tan Chong
P. 143 PAGOH
Ismail Mohamed
N. 07 BUKIT KEPONG
Mohd Noor Taib
N. 08 BUKIT PASIR
1. Datuk Noriah Mahat
P. 144 LEDANG
1.  Datuk Hamim Samuri
N. 09 GAMBIR
1. Datuk M. Asojan Muniyandy
N. 10 TANGKAK
1. Goh Tee Tee
N. 11 SEROM
1. Datuk Rahim Talib
P. 145 BAKRI
1. Koh Chon Chai
N. 12 BENTAYAN
1. Lee Kim Heng
N. 13 SIMPANG JERAM
1. Mohd Radzi Md Amin
N. 14 BUKIT NANING
1. Datuk Hassan Johari
P. 146 MUAR
1. Datuk Razali Ibrahim
N. 15 MAHARANI
1. Dato Ashari Sharif
N. 16 SUNGAI BALANG
1. Zaiton Ismail
P. 147 PARIT SULONG
1. Datuk Dr. Noraini Ahmad
N. 17 SEMERAH
1.  Mohd. Ismail Roslan
N. 18 SRI MEDAN
1. Datuk Zulkurnain Kamisan
P. 148 AYER HITAM
1. Datuk Dr. Wee ka Siong
N. 19 YONG PENG
1. Ling Tian Soon
N. 20 SEMARANG
1. Datuk Samsolbari Jamalio
P. 149 SRI GADING
1. Datuk Abd. Aziz Kaprawi
N. 21 PARIT YAANI
1. Soh Lip Yan
N. 22 PARIT RAJA
1. Norashidah Ramli
P. 150 BATU PAHAT
1. Halizah Abdullah
N. 23 PENGGARAM
1. Kang Beng Kuan
N. 24 SENGGARANG
1. Zaidi Jaffar
N. 25 RENGIT
1. Ayub Jamil
P. 151 SIMPANG RENGGAM
1. Datuk Liang Teck Meng
N. 26 MACHAP
1. Abd Taib Abu Bakar
N. 27 LAYANG-LAYANG
1. Datuk Onn Hafiz Ghazi
P. 152 KLUANG
1.  Datuk Gan Peng Siew
N. 28 MENGKIBOL
1. Chin Sim Lai
N. 29 MAHKOTA
1. Datuk Md. Jais Sarday
P. 153 SEMBRONG
1.Datuk Seri Hishammuddin Tun Hussein
N. 30 PALOH
1. Teoh Yap Kun
N. 31 KAHANG
1. Datuk R. Vidyanathan
P. 154 MERSING
1. Datuk Dr. Abd. Latif Ahmad
N. 32 ENDAU
1. Alwiyah Talib
N. 33 TENGGAROH
1. K. Raven Kumar
P. 155 TENGGARA
1.  Datuk Dr. Adham Baba
N. 34 PANTI
1. Hahasrin Hashim
N. 35 PASIR RAJA
1. Rashidah Ismail
P. 156 KOTA TINGGI
1. Datuk Halimah Mohamed Sadique
N. 36 SEDILI
1. Rasman Ithnain
N. 37 JOHOR LAMA
1. Roslaily Jahari
P. 157 PENGERANG
1. Datuk Seri Azalina Othman
N. 38 PENAWAR
1. Datuk Sharifah Azizah Syed Zain
N. 39 TANJUNG SURAT
1. Datuk Syed Sis Syed A. Rahman
P. 158 TEBRAU
1. Datuk Dr. Hou Kok Chung
N. 40 TIRAM
1. Datuk Maulizan Bujang
N. 41 PUTERI WANGSA
1. Abdul Aziz (BN)
2. Mazlan Bujang
P. 159 PASIR GUDANG
1. Datuk Seri Mohamed Khaled Nordin
N. 42 JOHOR JAYA
1. Datuk Tan Cher Puk
N. 43 PERMAS
1. Datuk Seri Mohamed Khaled Nordin
P. 160 JOHOR BAHRU
1. Tan Sri Shahrir Ab. Samad
N. 44 LARKIN
1. Datuk Yahya Jaafar
N. 45 STULANG
1. Ang Boon Heng
P. 161 PULAI
1. Datuk Nur Jazlan Mohamed (
N. 46 PERLING
1. Wong You Fong
N. 47 KEMPAS
1. Datuk Ramli Bohani
P. 162 ISKANDAR PUTERI
1. Datuk Jason Teoh Sew Hock
N. 48 SKUDAI
1. Datuk S. Kanan
N. 49 KOTA ISKANDAR
1. Khairi Abd Malik
P. 163 KULAI
1. Tang Nai Soon
N. 50 BUKIT PERMAI
1. Ali Mazat
N. 51 BUKIT BATU
1. Teo Lee Ho
N. 52 SENAI
1. Shen Poh Kuan
P. 164 PONTIAN
1. Datuk Ahmad Maslan
N. 53 BENUT
1. Datuk Hasni Mohammad
N. 54 PULAI SEBATANG
1. Datuk Tee Siew Kiong
P. 165 TANJUNG PIAI
1. Datuk Wee Jeck Seng
N. 55 PEKAN NENAS
1. Tan Eng Meng
N. 56 KUKUP
1. Datuk Mohd. Othman Yusof

FB Komen

comments